Steiner o Bławatskiej

Ezoteryczny Buddyzm Sinnet’a prędko został uznany za dzieło duchowego amatora, kompendium starych, źle zrozumianych ezoterycznych kawałków.

Ale nie było już tak łatwo uzyskać dostęp do takiego zjawiska jak Tajemna Doktryna Bławatskiej.  Praca ta w wielu miejscach ujawniła, że jej zawartość ma swoje korzenie w prawdziwych, silnych impulsach ze świata duchowego. Książka ta wyraziła dużo starożytnych prawd, które w odległych epokach zostały zdobyte przez atawistyczne jasnowidzenie. To bogactwo mądrości jest przeplatane z niewiarygodnymi fragmentami, które nigdy nie przestaną zadziwiać, ponieważ książka ta jest dziełem niechlujnym i dyletanckim w odniesieniu do metodologii, zawiera zabobonny nonsens oraz wiele więcej.

W skrócie, Tajemna Doktryna Bławatskiej jest książką osobliwą: wielkie prawdy ramię w ramię z okropnymi śmieciami.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s