Ludzie muzykalni

Są ludzie, którzy łatwo identyfikują się z innym człowiekiem, którzy odnoszą się do tego, co on przeżywa. Mogą oni też sympatyzować z każdym zwierzęciem, z każdym żukiem, z każdym ptakiem, i czują radość razem z tym co wydarza się wokół nich, lub czują smutek razem z napotkanymi ludźmi, którzy są smutni. Zauważcie jak często pojawia się to w życiu, zwłaszcza w pewnym wieku, gdy młody człowiek w jednej chwili potrafi być podekscytowany, a za chwilę potrafi być bardzo mocno nieszczęśliwy. Niektórzy ludzie powiedzą wtedy, że to nie ma sensu ani w pierwszej chwili ani w tej następnej (gdy był radosny i mocno nieszczęśliwy). Oczywiście te cechy w niektórych przypadkach zostają dopracowane w większym lub mniejszym stopniu i w ogóle mogą nie być tak silne, jednak w tych ludziach będzie ta tendencja.

Następnie naukowiec duchowy rozważa te przejawy i dochodzi do następującego wniosku: ludzie muzykalni są tymi, którym w poprzednim wcieleniu z łatwością udało się przechodzić od szczęścia do smutku…od smutku do szczęścia, którzy przez wszystko przechodzili z łatwością. Ta zdolność przeobraża się w zdolność do bycia wewnętrznie elastycznym i w skłonność wewnętrznego życia do rytmicznej zmienności, która rodzi muzykalną duszę. Natomiast ludzie, którzy przeszli przez swoje życie w stanie otępienia, w następnym wcieleniu nie będą muzykalni.


Źródło: link

Reklamy

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s