W światach duchowych są istoty, dla których emanujący z ludzi niepokój i strach ofiarowuje mile widziany posiłek

W światach duchowych są istoty, dla których emanujący z ludzi niepokój i strach ofiarowuje mile widziany posiłek. Gdy ludzie nie mają w sobie niepokoju i strachu, to istoty te głodują. Dla tych, którzy są zaznajomieni z tym zjawiskiem, jest to rzeczywistością. Jeśli od ludzi promieniuje strach i niepokój i wybuchają oni paniką, to te istoty spotykają mile widziane pożywienie i dzięki temu stają się coraz bardziej potężne. Te istoty są wobec ludzkości nieprzyjazne. Wszystko, co żywi się negatywnymi uczuciami, (np. lęk, niepokój, przesąd, rozpacz) jest w rzeczywistości wrogimi siłami w światach duchowych, które będąc karmione, rozpoczynają okrutne ataki wobec ludzkości. Dlatego też koniecznym jest, aby osoba wkraczająca w świat duchowy pokonała strach, uczucia bezradności, rozpaczy i niepokoju. Ale są to dokładnie te uczucia, które należą do współczesnej kultury i do materializmu; ponieważ odstrasza to ludzi od świata duchowego [istnienie wrogich istot], to szczególnie nadaje się to do wywoływania u ludzi poczucia beznadziejności i strachu przed nieznanym, tym samym przywołując przeciwko sobie wyżej wymienione wrogie siły.

 


Źródło: link

[Informacja o tym, że w świecie duchowym istnieją istoty żywiące się negatywnymi uczuciami wywołuje u ludzi negatywne uczucia przed nieznanym światem duchowym, co karmi te istoty i sprowadza na nich wrogie siły. Wyjściem z tego błędnego koła jest przezwyciężanie w sobie negatywnych uczuć, rozwijanie w sobie niezachwianego spokoju i sił, które nas podnoszą na duchu i wzmacniają.]

 

Reklamy

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s