Spokój i akceptacja naszego przeznaczenia

Jakie cechy należy szczególnie pielęgnować, jeśli chcemy w korzystny sposób oddziaływać na nasze życie? Najbardziej korzystnym w naszej naturze woli jest wpływ życia, które w całej swojej naturze skierowane jest na zrozumienie karmy. Możemy też powiedzieć, że jest to życie duszy, która dąży do rozwoju, a podstawowe właściwości to spokój i akceptacja naszego przeznaczenia. A w jaki lepszy sposób można rozwijać ten spokój, tą ciszę duszy w obecności swojego przeznaczenia, jak nie poprzez włączenie karmy w rzeczywistą zawartość życia?

Co to oznacza? Oznacza to, że nie tylko teoretycznie, ale w sposób żywy. Kiedy przychodzi do nas nasz własny smutek lub smutek kogoś innego, kiedy doświadczamy radości lub najcięższego ciosu przeznaczenia, powinniśmy być w pełni świadomi tego, że w pewnym wyższym sensie, sami dajemy sobie okazję do tego bolesnego ciosu przeznaczenia. […] Nasz spokój, nasza akceptacja naszej karmy we wszystkich zdarzeniach, wzmacnia naszą wolę. Wzrastamy w sile przyjmując życie ze spokojem, robiąc to nigdy nie słabniemy. Przez gniew i zniecierpliwienie stajemy się słabi. W obliczu każdego zdarzenia jesteśmy silni, kiedy jesteśmy spokojni. Z drugiej strony, stajemy się coraz słabsi w woli poprzez smutek i nienaturalny bunt przeciw przeznaczeniu.


Źródło: link

Reklamy

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s