Trzymaj się faktów

To co się mówi w dzisiejszych czasach niewiele odpowiada faktom. Jest to głównie wynik różnych poglądów i pasji. Jednak gdy dodamy do naszego zewnętrznego postrzegania zmysłowego to, co nie zgadza się z czystą rzeczywistością i odzwierciedlimy to jako myśli, to niszczymy wtedy nasz dostęp do wyższej wiedzy. […] Najbardziej podstawową zasadą wznoszenia się do wyższych światów jest to: naucz się trzymać czystych faktów świata fizycznego.

Chwilami poznania są tylko te, w których milczy wszelki nasz osąd, wszelka krytyka.[…] Jeżeli ktoś pragnie wstąpić na ścieżkę wyższego poznania, musi ćwiczyć umiejętność wygaszenia w każdej chwili siebie wraz ze wszystkimi swoimi uprzedzeniami.

Pozwalamy raczej przemawiać do siebie rzeczom i zdarzeniom, zamiast mówić o nich samemu. Rozciągamy to również na własny świat myślowy. Tłumimy w sobie wszystko, co tworzy tę czy inną myśl, i pozwalamy wywoływać myśli tylko temu, co znajduje się na zewnątrz. Ćwiczenia takie prowadzą ku wyższym celom poznawczym tylko wtedy, gdy wykonywane są z najświętszą powagą i wytrwałością.


Źródło: link; Rudolf Steiner – Droga do wtajemniczenia

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s