Biblia i reinkarnacja

Nie będę teraz omawiał innych nieporozumień, które można łatwo obalić. Wspomnę tylko o jednej sprawie, którą można powiedzieć w ten sposób: „Co sądzisz o tym, że w Biblii nic nie jest wspomniane o powtarzających się życiach ziemskich?“. Może być tak, że ktoś powiedziałby, że nie może uwierzyć w reinkarnację z tego prostego powodu, że według jego przekonania istnieje sprzeczność pomiędzy akceptacją powtarzających się żyć, a tym, co jest w Biblii.

Reinkarnacja będzie przyjmowana jako naukowy, naukowo-duchowy fakt, i ludzie nauczą się w ten sposób myśleć o stosunku tego faktu do Biblii, co prędzej czy później zostanie odkryte. Czy byłoby możliwe, aby ktokolwiek powiedział, że nie wierzy w istnienie Ameryki dlatego, że Biblia nie wspomina o takim miejscu? Albo, czy byłoby to jakimkolwiek urażeniem dla Biblii, gdyby powiedzieć: „Myślę, że istnienie Ameryki jest zupełnie w zgodzie z moim szacunkiem do Biblii, mimo, że Ameryka nie została w niej wymieniona“? Czy jest w Biblii cokolwiek o prawdzie kopernikańskiego postrzegania wszechświata? Byli ludzie, którzy z tego powodu postrzegali pogląd kopernikański jako coś fałszywego i niedozwolonego. W dzisiejszych czasach, nikt, kto jest naprawdę zorientowany w kulturze swojego czasu, nie mógłby powiedzieć, że znalazł sprzeczność między nauką Kopernika a Biblią – pomimo tego, że nauki Kopernika nie ma w Biblii.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s