Lęk przed śmiercią

W chwili śmierci, kiedy człowiek przechodzi przez bramę śmierci, widzi on zbliżające się do niego liczne wrogie i krępujące siły. Jednak siły te przyciągane są poprzez lęk przed śmiercią. Im większy jest lęk przed śmiercią, tym większa jest ich moc. Lęk przed śmiercią zawsze był powodem niepokoju w chwili śmierci. Jednak gdy umierająca osoba ma świadomość tego, że lęk nie może niczego zmienić w procesie umierania, przez który musi przejść, to siły te wyglądają jak wysuszone worki.

Człowiek może zyskać zwycięstwo nad lękiem przed śmiercią i odważnie się z nią zmierzyć, gdy wie, że istnieje w nim nieśmiertelny, wieczny rdzeń, dla którego śmierć jest tylko metamorfozą życia, zmianą formy życia. Gdy tylko człowiek odkrywa swój nieśmiertelny rdzeń poprzez naukę duchową, gdy coraz więcej uczy się jak przezwyciężyć niepokój, to w końcu lęk przed śmiercią także znika. Jednak im bardziej osoba jest materialistyczna, tym bardziej będzie się bała śmierci.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s