Każda myśl i każde uczucie jest rzeczywistością

W okultyźmie jest powiedzenie, które teraz może zostać podane do wiadomości: W świecie astralnym, każde kłamstwo jest morderstwem. Pełne znaczenie tego powiedzenia może być doceniane jedynie przez kogoś, kto ma wiedzę na temat wyższych światów. Z jaką łatwością ludzie mówią: „Och, to jest tylko myśl lub uczucie; to istnieje tylko w duszy. Uderzenie kogoś w twarz jest złe, ale złe myśli nie robią krzywdy.“ Żadne przysłowie nie jest bardziej nieprawdziwe niż te, które mówi: „Nie musisz płacić za swoje myśli“. Każda myśl i każde uczucie jest rzeczywistością, i jeśli pozwalam sobie myśleć, że ktoś jest złym człowiekiem lub że go nie lubię, to dla tego, kto widzi świat astralny, myśl ta jest niczym strzała lub piorun ciśnięty w ciało astralne tej osoby, raniąc ją tak, jak wystrzał z broni. Powtarzam: każda myśl i każde uczucie jest rzeczywistością, i dla każdego, kto ma postrzeganie astralne, znacznie gorszym jest widzieć osobę żywiącą do kogoś złe myśli, niż widzieć go powodującego obrażenia fizyczne.

Gdy udostępniamy tą prawdę, to nie prawimy morałów, ale kładziemy pod nie solidne podstawy. Jeśli mówimy prawdę o naszym sąsiedzie, to tworzymy myśl, którą jasnowidzący może rozpoznać po jej kolorze i formie, i będzie to myśl, która naszemu sąsiadowi daje siłę. Każda myśl zawierająca prawdę trafia do istoty, której ona dotyczy, i użycza jej siłę i wigor. Jeśli mówię o kimś kłamstwo, to wylewam na niego wrogie siły, które go niszczą i które mogą nawet zabić. W ten sposób każde kłamstwo jest aktem zabójstwa. Każda wypowiedziana prawda tworzy element pobudzający życie; każde kłamstwo tworzy element wrogi życiu. Każdy, kto o tym wie, będzie o wiele bardziej pilnował, aby mówić prawdę i unikać kłamstw, niż gdyby jedynie wygłaszać mu kazania i mówić o tym, że musi być miły i prawdomówny.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s