Jasnowidzenie bez zrozumienia i logiki nie ma wartości

Jasnowidz może być w stanie widzieć i badać świat duchowy, jednak to, co widzi nie ma żadnej wartości dla niego i dla innych tak długo, jak długo nie będzie w stanie sprowadzić tego do zwykłej sfery ludzkiej, i wyrażenia tego w zdaniu, które może być zrozumiane przez zdrowy rozsądek i przez poczucie prawdy. Jasnowidz musi najpierw sam zrozumieć sprawę, aby mógł to do czegoś wykorzystać. Wartość tego co widzi zaczyna się tam, gdzie zaczyna się logiczny dowód. […] Wyobraźcie sobie, że człowiek dokonał dość wyjątkowych odkryć w świecie duchowym poprzez czyste jasnowidzenie, ale zlekceważył ubranie tych obserwacji w język dostosowany do zwykłego poczucia prawdy. Wiecie co by się wtedy stało? Wszystkie jego odkrycia zostałyby wymazane już po jego śmierci! Pozostanie z tego tyle wartości, na ile udało mu się sformułować to w języku odpowiadającym zdrowemu poczuciu prawdy.

Ma to z pewnością ogromne znaczenie, aby jasnowidze byli zdolni przynieść kontakt ze świata duchowego i przekazać go innym. Jest to błogosławieństwem dla naszych czasów, ponieważ nasza epoka potrzebuje mądrości i nie posunie się naprzód, dopóki jej nie otrzyma. Taka komunikacja jest niezbędna dla obecnej kultury. Jeśli nie jest to rozpoznawane dzisiaj, to za 50-100 lat będzie istniało powszechne przekonanie całej ludzkości, że nasza kultura nie może pójść naprzód, a wręcz że zginie jeśli nie otrzyma mądrości duchowej.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s