Życie męskie i żeńskie

Niezliczone zjawiska życia staną się dla nas jasne, gdy pomyślimy o ludzkiej naturze jak o współpracujących ze sobą dwóch biegunach. W mężczyźnie biegun męski działa na zewnątrz, a żeński bardziej wewnątrz, natomiast u kobiety odwrotnie.

Nauka duchowa pokazuje również głębszy powód, dlaczego cechę męską można znaleźć u kobiety, a cechę żeńską u mężczyzny. Nauka duchowa mówi o tym, jak poprzez wiele wcieleń ludzie dążą do coraz większej doskonałości. Nasze obecne życie jest zawsze wynikiem poprzedniego. Zatem, gdy przechodzimy poprzez wiele wcieleń, doświadczamy zarówno wcieleń męskich jak i żeńskich. To, co w ten sposób powstaje, może być wyrażone jako efekt doświadczeń zebranych po obu stronach ziemskiego życia.

Ten, kto jest w stanie w ten sposób spojrzeć głębiej w naturę męską i żeńską wie, że bardziej intymne doświadczenia obu płci są bardzo odmienne, i muszą być bardzo odmienne. Cała nasza ziemska egzystencja jest zbiorem najróżniejszych doświadczeń. Jednak te doświadczenia mogą stać się wszechstronne jedynie poprzez przyjmowanie ich z punktu widzenia obu płci. […] Niewiele można zrozumieć jeśli patrzy się jedynie na ciało fizyczne, należy także rozpoznawać leżącą za tym duchowość.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s