Nie żyjemy w świecie materialnym na próżno

Obecnie są dusze, które czują, nawet jeśli tylko w najgłębszych zakamarkach swoich instynktów, że pragną doświadczyć czegoś ze świata duchowego! Są oni pionierami przyszłości, w której przyjdą dusze uważające, że ważnym jest kultywowanie życia duchowego opartego na poznaniu światów duchowych. Życie duchowe musi być na Ziemi uprawiane w sensie nowej nauki duchowej, ponieważ w przeciwnym razie ludzkość stopniowo będzie wchodziła do innego świata [świata duchowego] jako duchowo niema, pozbawiona zdolności do prawidłowego otwarcia się.

Jest również błędem sądzić, że możemy czekać aż do przekroczenia progu śmierci, aby tam przeżyć coś o charakterze duchowym. Aby doświadczyć cokolwiek tego rodzaju trzeba osiągnąć zdolność postrzegania. Jednak tej zdolności nie można rozwinąć po śmierci, jeżeli nie została ona nabyta tutaj na Ziemi. Nie żyjemy w świecie materialnym na próżno. Nie jest daremne to, że dusze schodzą do świata fizycznego. Dusze schodzą po to, abyśmy mogli nabyć to, co faktycznie można nabyć tylko tutaj, czyli poznanie duchowe [postrzeganie duchowe].


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s