Jeśli człowiek nie nabędzie umiejętności patrzenia za kulisy, to nie będzie w stanie zrozumieć czegoś na temat sił kierujących życiem

Człowiek nigdy nie nauczy się poznawać ludzi, patrząc z punktu widzenia świata, który jest zorientowany na zewnątrz. Kiedy punkt widzenia jest zamazany materializmem, to orientuje się tylko w zewnętrznym wyglądzie osoby. Kiedy człowiek nie wie co kryje się za fizyczną cielesnością i tym samym nie jest w stanie patrzeć za kulisy, to w ogóle nie jest w stanie zrozumieć czegoś na temat sił kierujących życiem. To jest właśnie zadanie wiedzy duchowej. Trzeba przyznać, że to zadanie nie jest obecnie wypełnione we właściwym stopniu. Jednak to nie jest tak naprawdę ważne, ważne jest to, co staje się możliwe dzięki poznaniu duchowemu. To może być czymś, co nie tylko nas uczy, ale zapewnia potężne szkolenie dla naszych wewnętrznych sił duszy. To jest czymś, co może być najlepiej osiągnięte za pomocą wiedzy duchowej, kiedy patrzymy na światopogląd duchowy z punktu widzenia tego, co może być dzięki niej osiągnięte.


Źródło: link

Reklamy

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s