Budda i Chrystus

Siły, które ciągną człowieka w górę do świata duchowego dzielą się na dwie kategorie: te, które ciągną go w górę na drogę Mądrości, i te, które ciągną go w górę na drogę Moralności. Siły, od których zależy głównie postęp intelektualny pochodzą z impulsu danego przez wielką indywidualność czwartej epoki po-atlantyckiej, który znany jest wam jako Gautama Budda. To jest niezwykłe odkrycie badań duchowych, że najbardziej przenikliwe, najbardziej znaczące myśli poczęte w naszej obecnej epoce wywodzą się od Gautama Buddy.

Drugim impulsem, który pracuje w ewolucji ludzkości jest impuls Chrystusa i jest on związany z przyszłym wstępowaniem ludzkości w Moralność. Mimo to, że nauki Buddy polegają głównie na pouczaniu moralnym, to impuls Chrystusa nie jest nauczaniem, a rzeczywistą siłą, która działa jako taka i w coraz większym stopniu przenika ludzkość siłą moralną.


Źródło: link

Reklamy

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s