Prawda może przybierać różne formy

Nie ma prawdy absolutnej – każda prawda ma w określonym czasie swoją szczególną misję. Dzisiaj mówimy o antropozofii, ale wiemy, że gdy odrodzimy się w przyszłości, to powinniśmy usłyszeć coś zupełnie innego i stanąć w zupełnie innym stosunku do siebie nawzajem.

Rzućmy nasze spojrzenie wstecz do czasów, kiedy, prawdopodobnie nawet wtedy zbieraliśmy się razem w jakimś regionie Europy Północnej, gdzie ludzie zbierali się wokół kapłana Druida, który dzielił się z nimi prawdą w formie mitów i legend. Gdybyśmy nie słuchali tego, co on wtedy mówił, i jeśli nie wpłynąłby na nasze dusze, to dzisiaj nie bylibyśmy w stanie zrozumieć prawd, które antropozofia przynosi nam w innej formie. Gdy się odradzamy, powinniśmy słyszeć prawdy wypowiedziane w innej i wyższej formie. Prawda ewoluuje, tak jak wszystko inne na świecie. Jest to forma Ducha Bożego, ale Duch Boży ma wiele form. Jeśli dokładnie przepoimy się tą cechą prawdy, to powinniśmy nabyć do tego zupełnie inny stosunek. Powiemy wtedy: Rzeczywiście żyjemy w prawdzie, ale ona może przybierać różne formy.


Źródło: link

Reklamy

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s