Ważne zadanie

Przywołajmy ponownie w naszej duszy potrzebę uczucia, że ta niewielka liczba osób, która żyje obecnie w samym środku materialistycznego świata i prowadzona jest przez Karmę do możliwości uchwycenia najważniejszego zadania ludzkości, że ta niewielka liczba osób powołana jest do wypełnienia najważniejszych zadań poprzez swoje życie duszy.

Musimy sobie uświadomić, bez dumy, musimy skromnie i pokornie uświadomić sobie wielką różnicę pomiędzy duszą, która stopniowo odnajduje drogę do świata duchowego, a wszystkimi ludźmi na zewnątrz, którzy nie mają o tym najmniejszego pojęcia, którzy przede wszystkim nie chcą mieć o tym najmniejszego pojęcia.

Ten fakt nie powinien wzbudzać jedynie zniechęcenia i bolesnych uczuć, ale powinien wzniecić uczucia, które nawołują nas do kontynuowania naszej pracy ze wzrastającą energią, i do wiernej pracy w strumieniu nauki duchowej, do której zostaliśmy doprowadzeni za pośrednictwem naszej Karmy.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s