Wojna wszystkich przeciwko wszystkim

Zbliżamy się do epoki, jak to wskazałem już wcześniej, kiedy ludzie zrozumieją czym naprawdę jest atom. Ludzie zdadzą sobie sprawę – umysły publiczne także – że atom jest niczym innym jak stężoną elektrycznością. – Myśl składa się z tej samej substancji. Przed końcem piątej epoki kulturowej (1413-3573) nauka osiągnie stadium, kiedy człowiek będzie w stanie przeniknąć do samego atomu.

Kiedy zostanie zrozumiane podobieństwo pomiędzy substancją myśli i atomu, to wkrótce zostanie odkryte w jaki sposób zdobyć siły zawarte w atomie, i wtedy, w niektórych metodach pracy nic już nie będzie niedostępne.

Ciężko jest sobie wyobrazić, co mogłoby się zdarzyć w takich warunkach, jeśli ludzkość do tego czasu nie osiągnęłaby bezinteresowności. Samo osiągnięcie bezinteresowności pozwoli ludzkości utrzymać się z dala od krawędzi zniszczenia. Upadek naszej obecnej epoki spowoduje brak moralności. Epoka Lemurii została zniszczona przez pożar, epoka Atlantydy została zniszczona przez wodę; nasza epoka i jej cywilizacja zostanie zniszczona przez wojnę wszystkich przeciwko wszystkim, przez zło. I co straszniejsze – bardziej beznadziejnie tragiczne niż inne katastrofy – będzie to, że wina będzie znajdowała się w samych ludziach.


Źródło: link

 

Reklamy

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s