Kto najgłośniej krzyczy

Kto najgłośniej krzyczy, że diabeł nie istnieje? – Ci, którzy są najbardziej przez niego opętani. Gdyż duch, którego nazywamy Arymanem jest ogromnie zainteresowany tym, aby jego istnienie zostało zaprzeczone przez tych, którymi on najbardziej zawładnął. Jest to strasznym złudzeniem nie wierzyć w istnienie Arymana, ponieważ oznacza to, że przede wszystkim zostało się przez Arymana opętanym; w tym przypadku człowiek oddaje Arymanowi największą władzę nad sobą.

Błędem jest zatem mówić, że moniści walczą z diabłem poprzez swoje przemowy i majaczenie przeciwko diabłu. Materialistyczne i monistyczne zgromadzenia, gdzie ludzie przemawiają i fiksują przeciwko diabłu, odpowiedzialne są za przywoływanie diabła. Współcześni materialiści są bardziej odpowiedzialni za przywoływanie diabła niż dawne czarownice, i to o wiele bardziej!

Zatem musimy nauczyć się oceniać sprawy inaczej. Ktoś, kto uczęszcza na spotkania z niuansami monistycznymi, materialistycznymi jest w błędzie, gdy mówi, że ci ludzie uwolnią ludzkość od diabła. Powinien on raczej powiedzieć: Idę teraz na spotkanie, gdzie diabeł wzywany jest do ludzkiej kultury ze wszystkich posiadanych przez ludzi sił.


Źródło: link

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s