Miłość macierzyńska

Człowiek o wysokich zasadach moralnych potrzebuje także rodziców, którzy przekażą mu ciało fizyczne odpowiednie dla funkcjonowania jego darów moralnych. I posiada on tych rodziców a nie innych dlatego, że jest on tą szczególną indywidualnością.

Indywidualność sama szuka swoich rodziców, mimo że pod przewodnictwem wyższych Istot. Z punktu widzenia miłości macierzyńskiej, wielu ludzi czyni wyjątek co do tego faktu. Boją się, że mogą coś stracić, jeśli dziecko nie odziedziczy pewnych cech po matce. Jednak prawdziwa wiedza pogłębia miłość macierzyńską, ponieważ pokazuje, że miłość jest obecna przed narodzinami, nawet przed poczęciem, jako siła, która kieruje dziecko do matki. Dziecko kocha matkę jeszcze przed urodzeniem, i miłość macierzyńska jest siłą obustronną. Zatem patrząc duchowo, miłość macierzyńska rozciąga się do czasu przed narodzinami; jest ona zakorzeniona we wzajemnych uczuciach miłości.


Źródło: link

Reklamy

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s