Poznanie po śmierci

Wielu ludzi uważa, że wystarczy przejść przez bramę śmierci, aby doświadczyć tego wszystkiego, co może być osiągnięte tylko dzięki wielkim wysiłkom na ziemi, poprzez Naukę Duchową. Tacy ludzie wierzą również, że po śmierci człowiek będzie mógł nabyć całą wiedzę okultystyczną, ponieważ wtedy będzie on w świecie duchowym. Tak się jednak nie dzieje.

Tak jak tutaj na ziemi, tam w świecie duchowym żyją istoty inne niż człowiek, które postrzegają wszystko, co człowiek jest w stanie postrzegać za pomocą swoich zmysłów, podczas gdy – tak jak w przypadku zwierząt – nie są one zdolne do tworzenia o tym idei lub koncepcji, tak samo jest z duszami żyjącymi w światach nadzmysłowych. Mimo, że te dusze widzą istoty i fakty wyższych światów duchowych, to nie mogą uformować sobie o nich żadnego pojęcia czy idei, jeśli tutaj na ziemi nie wpisali takich koncepcji i idei do Kroniki Akaszy.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s