Między ludźmi jest sto razy więcej nienawiści niż miłości

W postrzeganiu sekwencji ziemskich żyć, człowiek uczy się rozumieć, co przepływa z teraźniejszości w przyszłość. Człowiek, który jest zdolny do intensywnej nienawiści, przenosi do następnego wcielenia jako wynik tej nienawiści, skłonność do bycia ranionym przez wszystko, co się wydarza. Oczywiście trzeba mieć współczucie dla takiego człowieka, ale ta skłonność zawsze prowadzi do poprzedniego wcielenia, w którym on nienawidził. Proszę mnie tutaj nie zrozumieć źle. Gdy jest mowa o nienawiści, to dla każdego jest rzeczą normalną, aby powiedzieć: „Ja nie nienawidzę, ja kocham wszystkich.”. Ale niech tylko spróbują odkryć jak wiele nienawiści kryje się w duszy! To staje się oczywiste wtedy, gdy słyszy się jak ludzie mówią jeden o drugim. Wystarczy, że o tym pomyślisz i zdasz sobie sprawę z tego, że obrażanie drugiego występuje częściej niż mówienie o jego chwale. A jeśli ktoś przeprowadziłby prawdziwą statystykę, to odkryłby, że między ludźmi jest sto razy więcej nienawiści niż miłości. To jest fakt, choć powszechnie nie jest to uznawane; ludzie zawsze uważają, że ich nienawiść jest uzasadniona i usprawiedliwiona. Ale nienawiść w przyszłym życiu zostaje przekształcona w nadwrażliwość na cierpienie, a w trzecim wcieleniu na brak zrozumienia, tępotę, która sprawia, że człowiek staje się twardy i obojętny, niezdolny do rzeczywistego zainteresowania czymkolwiek.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Jeden komentarz na temat “Między ludźmi jest sto razy więcej nienawiści niż miłości”

  1. Wcale się nie zgadzam 🙂 nie wiem czy w poprzednim wcieleniu byłam nienawidząca, czy miałam drugie wcielenie… wiem, że teraz jestem nadwrażliwa. Wcale nie nadwrażliwa na swoim punkcie, ale martwi mnie cierpienie innych, wojny, dwulicowość… mówię źle o złych czynach i często na tym tracę, ale nie potrafię nie mówić :). Zaś człowiek ma wiele oblicz nie jest tylko zły lub tylko dobry… Póki żyw dokonuje wyborów i one o nim świadczą… ale czy ze zła zawsze wypływa zło, a z dobra dobro – w potocznym słowa znaczeniu? tyle czynników się składa na sumę. Kto czyni dobro dla własnej chwały – jest dobry? kto czyni zło dla ratowania kogoś – jest zły? 😉 Taki temat rzeka 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s