Stwierdzenie, że wszystko na świecie jest zrozumiałe, jest oznaką iluzji i wskazuje jedynie na powierzchowność

Człowiek, który stwierdza, że wszystko jest zrozumiałe, może oczywiście nie widzieć powodu, aby wiedzieć o głębiej leżących przyczynach. Ale stwierdzenie, że wszystko na świecie jest zrozumiałe, jest oznaką iluzji i wskazuje jedynie na powierzchowność. W rzeczywistości większość rzeczy na świecie jest niezrozumiała dla zwykłej świadomości. Być zdolnym do stania w zachwycie przed tym ogromem wszystkiego, co jest niezrozumiałe w życiu codziennym jest tak naprawdę początkiem prawdziwego dążenia do wiedzy.


Źródło: link

Reklamy

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

4 myśli na temat “Stwierdzenie, że wszystko na świecie jest zrozumiałe, jest oznaką iluzji i wskazuje jedynie na powierzchowność”

    1. Exactly, I agree with that. According to me, this is what Anthroposophy is about. Anthroposophy and Steiner emphasizes the feeling of things with all your soul, and not the grinding playful thoughts. To understand Steiner’s lectures we need to engage our soul, our feelings. This is a deeper level of understanding.

      Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s