Karma

W rzeczywistości, prawo karmy jest najbardziej pocieszającym prawem jakie istnieje. Tak jak prawdą jest, że nic nie istnieje bez przyczyny, tak też prawdą jest, że nie istnieje nic, co nie pozostawia skutku. Mogłem urodzić się w ubóstwie i nędzy; moje zdolności mogły być bardzo ograniczone; jednak cokolwiek zrobię musi wytworzyć jakiś skutek, i cokolwiek teraz osiągnę dzięki pracowitości lub aktywności moralnej, z pewnością będzie miało skutek w przyszłych wcieleniach. Jeśli przygnębia mnie myślenie o tym, że zasłużyłem na to przeznaczenie (los), to równie dobrze może mnie pocieszać wiedza o tym, że to ja mogę oprawić mój przyszły los.

Każdy, kto naprawdę przyjmuje to prawo do swojego myślenia i czucia, wkrótce zda sobie sprawę z tego, jakie zyskał poczucie siły i bezpieczeństwa. Nie musimy rozumieć tego prawa we wszystkich szczegółach; staje się to możliwe dopiero w wyższych etapach poznania jasnowidzącego. O wiele ważniejsze jest to, że powinniśmy patrzeć na świat w świetle tego prawa, i żyć z nim w zgodzie. Jeśli będziemy to robili sumiennie przez wiele lat, wtedy prawo to stanie się częścią naszych uczuć. Weryfikujemy prawdę tego prawa poprzez jego stosowanie.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s