Powierzchowni krytycy mogą powiedzieć: „Jesteś głupcem”

Wiem, że powierzchowni krytycy mogą powiedzieć: „Jesteś głupcem; wierzysz, że siły duchowe przychodzą do ciebie z zewnątrz, a one po prostu wypływają z twojej wewnętrznej istoty.“ Niech myślą, że jestem głupcem; ja traktuje ich jako należących do ludzi sprytnych, którzy nie potrafią odróżnić głodu od kawałka chleba. Wiem, że siły duchowe płyną do ludzi z zewnątrz.

Idea, że głód tworzy chleb, który zaspokaja ten głód – w którą wierzy tylko szaleniec – jest fałszywa, tak samo jak to, że siła naszej własnej duszy może stworzyć siły potrzebne do naszych aktywności duchowych. Te siły muszą w nas wpłynąć. Tak jak dobitnie wiemy, że nasz głód jest wewnątrz nas, i że chleb przychodzi do nas z zewnątrz, tak też człowiek, który żyje w światach duchowych wie, co jest w nim, a co przychodzi do niego z zewnątrz.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s