Nacjonalizm i Internacjonalizm (zrozumienie dla innej kultury)

Wzrastamy w naszym własnym narodzie, ponieważ jesteśmy, że tak powiem, jego członkami, uczymy się poznawać inne narody. One działają na nas nie bezpośrednio poprzez naszą wiedzę o nich, poprzez nasze rozumienie ich. Po trochu uczymy się kochać je ze zrozumieniem; i w proporcji do naszego uczenia się miłości i do zrozumienia ludzkości w różnych narodach i w różnych krajach, wzrasta nasze uczucie dla internacjonalizmu.

W ludzkiej naturze istnieją dwa absolutnie odrębne źródła, z których wyrastają, odpowiednio, nacjonalizm i internacjonalizm. Nacjonalizm jest najwyższym wzrostem egoizmu. Internacjonalizm jest tym, co przenika nas coraz bardziej, gdy poświęcamy się szerokiemu zrozumieniu ludzkiej natury.


Źródło: link

Reklamy

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s