Nudne nauczanie

Jeśli uczniowie są skłonni do nudzenia się tym, co muszą słuchać w przygotowaniu do studiów medycznych, to nie jest to wina nauk przyrodniczych, ale tych, którzy to wykładają. Nigdy nie powinniśmy mówić o nauce jako o „nudnej“, ale raczej o „nudnych“ nauczycielach! Zaprawdę wina nie leży w nauce, ponieważ nauka niewątpliwie ma do zaoferowania dobrą, solidną treść. Jednak Bóg opuścił wielu z tych, którzy dzisiaj wykładają naukę; sama nauka współgra z dobrymi Duchami.

Jednak gdy zwracamy się od tych autentycznych osiągnięć i badań naukowych, i słuchamy tego, co psychologowie i filozofowie mają do powiedzenia o duszy lub o wiecznej cząstce człowieka, to bardzo szybko uświadamiamy sobie, abstrahując od tego, co pochodzi ze wcześniejszych tradycji, że to wszystko to są słowa, słowa, słowa, które prowadzą donikąd. Jeśli z najgłębszych potrzeb swojej duszy człowiek zwraca się dzisiaj do psychologii czy filozofii, to nie tylko będzie tym znudzony, ale nie znajdzie niczego, co odpowiedziałoby na jego pytania.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s