Eteryzacja krwi – pytania po wykładzie

Pytanie: Jak rozumieć słowa wypowiedziane przez Pawła: „przemawiać językami“ (I Kor. 12:10) ?

Odpowiedź: U wyjątkowych ludzi może się zdarzyć, że obecne jest nie tylko zjawisko mówienia w stanie czuwania, ale w to mówienie wpływa także coś, co obecne jest tylko w świadomości snu. To o tym zjawisku mówił Paweł. Goethe mówił o tym w tym samym sensie; napisał o tym zjawisku dwa najciekawsze traktaty.

 

Pytanie: Jak człowiek może zrozumieć słowa pociechy od Chrystusa?

Odpowiedź: Ludzie będą czuli te słowa pociechy tak, jakby wyłaniały się one w ich sercach. Słowa te można również otrzymać poprzez fizyczne słyszenie.

 

Pytanie: Jaki jest stosunek sił i substancji chemicznych do świata duchowego?

Odpowiedź: Istnieje wiele substancji, które mogą się łączyć lub oddzielać od siebie. To, co nazywamy działaniem chemicznym jest projektowane (rzutowane) do świata fizycznego ze świata Devachanu – świata harmonii sfer. W zjednoczeniu dwóch substancji w zależności od ich mas atomowych, mamy cień dwóch tonów harmonii sfer. Powinowactwo chemiczne między dwiema substancjami w świecie fizycznym jest jak rzucanie cienia ze świata harmonii sfer. Wskaźniki numeryczne w chemii są tak naprawdę wyrazem numerycznych wskaźników harmonii sfer, które stały się głuche i milczące z powodu zagęszczenia materii. Gdyby ktoś mógł rzeczywiście doprowadzić substancję materialną do eterycznego rozcieńczenia, gdyby mógł postrzegać liczby atomowe jako wewnętrzną zasadę twórczą, to usłyszałby harmonię sfer.

Mamy świat fizyczny, świat astralny, Niższy Devachan i Wyższy Devachan. Jeśli człowiek doprowadza ciało jeszcze niżej niż świat fizyczny, to dochodzi do świata pod-fizycznego, do niższego świata astralnego, do niższego lub demonicznego Niższego Devachanu, i do niższego lub demonicznego Wyższego Devachanu. Demoniczny świat astralny jest sferą Arymana, a demoniczny Wyższy Devachan jest sferą Asurów. Jeśli doprowadza się działanie chemiczne poniżej planu fizycznego, do demonicznego świata Devachanu, to powstaje magnetyzm. Jeśli doprowadza się światło do stanu pod-materialnego, to znaczy, do etapu głębszego niż materialny, to powstaje elektryczność. Jeśli to, co żyje w harmonii sfer jest doprowadzone jeszcze dalej w dół, do sfery Asurów, to generowana jest jeszcze straszniejsza siła. Można mieć tylko nadzieję, że kiedy nadejdzie ta siła – siła, którą musimy sobie wyobrazić jako znacznie, znacznie silniejszą niż najbardziej gwałtowne wyładowanie elektryczne – można mieć tylko nadzieję, że zanim jakiś odkrywca przekaże tą siłę w ręce ludzkości, to ludzkość nie będzie miała już w sobie niemoralności.

 

Pytanie: Czym jest elektryczność?

Odpowiedź: Elektryczność jest światłem w stanie pod-materialnym. Światło jest tam skompresowane do najwyższego stopnia. Do światła należy przypisać jeszcze cechę wewnętrzną. Ciepło może rozszerzać się w trzech wymiarach przestrzeni. W świetle musimy mówić o czwartym wymiarze; światło może rozszerzać się w czterech wymiarach; światło ma cechę wewnętrzności jako czwarty wymiar.

 

Pytanie: Co stanie się ze zwłokami Ziemi?

Odpowiedź: Jako pozostałość po ewolucji starożytnego Księżyca mamy nasz obecny Księżyc, który okrąża Ziemię. Podobnie też będzie z pozostałością Ziemi, która będzie okrążała Jowisza. Następnie te pozostałości stopniowo będą się rozpuszczały w ogólnoświatowy eter. Na Wenus nie będzie już żadnych pozostałości. Wenus początkowo objawi się jako czyste ciepło, później stanie się światłem, a następnie przejdzie do świata duchowego. Pozostałość po Ziemi będzie niczym zwłoki. Jednak jest to ścieżka, na której człowiek nie powinien towarzyszyć Ziemi, ponieważ naraziłby się w ten sposób na straszliwe męczarnie. Istnieje jednak wiele istot, które będą towarzyszyły tym zwłokom, ponieważ w ten sposób będą rozwijały się do wyższego etapu.

 

Odzwierciedlone jako światy pod-fizyczne:

Świat Astralny – sfera istot Arymanicznych – elektryczność
Niższy Devachan – sfera istot Lucyferycznych – magnetyzm
Wyższy Devachan – sfera istot Asurycznych – straszne siły zniszczenia

reappearance_of_christ_in_etheric3

 


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Jeden komentarz na temat “Eteryzacja krwi – pytania po wykładzie”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s