Żądamy głównie tego, czego nam najbardziej brakuje

Obecnie żyjemy obok siebie, i ze względu na wpływ współczesnej edukacji nie nabyliśmy zdolności do wewnętrznego rozumienia naszych bliźnich, brakuje nam umiejętności rozumienia z pewnego rodzaju jasnowidzącą empatią – która była obecna w wielu starszych kulturach – tego, co żyje w ludzkiej duszy. Żądamy wiele od życia, ale żyjemy obok siebie.

W rzeczywistości, żądamy głównie tego, czego nam najbardziej brakuje, i głośne wołanie o socjalizm – dla uszu, które potrafią słuchać w sposób bezstronny – rzeczywiście świadczy o tym, że staliśmy się ludźmi niespołecznymi, że nie rozumiemy siebie nawzajem, że nie jesteśmy w stanie stworzyć towarzyskiego społeczeństwa.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s