Panie! Panie!

Tak więc, Chrystusa rozumiemy prawidłowo poprzez prawidłowe uchwycenie tych słów Ewangelii: „Ktokolwiek nieustannie w rozpaczy wymawia: Panie!, Panie! lub Chryste! Chrystusie!“, ten nie powinien być uznawanym za prawdziwego Chrześcijanina. Antropozofii często jest wypominane to, że mówi o Chrystusie mniej niż zewnętrzne religie. Wtedy często mówię do tych, którzy obwiniają Antropozofię: Czyż nie jest to starożytnym przykazaniem uznawanym również przez Chrześcijan, ale zapomnianym w tym wiecznym mówieniu o Chrystusie: „Nie będziesz wymawiał imienia Pana Boga twego nadaremnie“?* Jest to jedno z dziesięciu przykazań.

Ktokolwiek nieustannie mówi o Chrystusie, ktokolwiek stale ma imię Chrystusa na swoich ustach, ten grzeszy przeciwko świętości Jego imienia. Antropozofia chce być Chrześcijaninem we wszystkim co robi i we wszystkim czym jest. Tak więc Antropozofii nie można zarzucić tego, że zbyt mało mówi o Chrystusie. Świadomość tego, że Chrystus żyje, przenika wszystko, co zostało wypowiedziane przez Antropozofię. Tak więc Antropozofia nie chce mieć stale na swoich ustach słowa: Panie! Panie!. Im mniej wymawia się imię „Chrystus“, tym bardziej prawdziwe jest pragnienie bycia Chrześcijaninem.


Źródło: link

* „Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno”

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s