Dobro i zło będzie określane przez państwo

Ludzie wyobrażają sobie, że ci, którzy starają się dotrzeć do prawdy poprzez Naukę Duchową mogą spotkać się z pogardą i kpiną. W szóstej epoce będą oni leczeni medycznie! Do tego czasu zostaną wynalezione leki, które obowiązkowo będą podawane tym, którzy wierzą w uznawanie kanonu dobra i zła niezależnie od aprobaty społecznej. Nadejdą czasy, kiedy ludzie będą mówili: „Co to za gadanie o tym, co jest dobre, a co złe? Dobro i zło jest ustalane przez państwo. Co państwo uznaje za dobre, to jest dobre; a co państwo uznaje za złe, to jest złe. Jeśli mówisz o tym, co dobre i złe jako o wartościach moralnych, to widocznie jesteś chory.“ I tym ludziom będą podawane leki, aby ich „wyleczyć“.

Nie jest to przesadne stwierdzenie, że w tym kierunku dąży nasza epoka; jest to wskaźnik przyszłości. W tej chwili nie będę ujawniał co nastąpi w siódmej epoce. Nadejdą takie czasy – ponieważ ludzkiej natury nie można zmienić – kiedy ludzie będą uznawani za chorych według pojęć nauk przyrodniczych, i będą podejmowane niezbędne kroki, aby ich wyleczyć. Nie jest to ucieczka w fantazję. Nawet najbardziej trzeźwa obserwacja otaczającego świata potwierdza to, co już powiedziałem. A ci, którzy mają oczy do patrzenia i uszy do słyszenia*, zewsząd zauważą pierwsze kroki w tym kierunku.


Źródło: link

* Właściwie powinno być: oczy do widzenia i uszy do słyszenia, ale słowa których użyłem w tym przekładzie brzmią dla mnie bardziej archaicznie i bardziej dosadnie.

Spełnia się na nich to, co mówi proroctwo Izajasza: „Słuchem słuchać będziecie, a nie pojmiecie; i patrząc patrzeć będziecie, a nie zobaczycie.”

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s