Wszyscy potrzebują ubrań, ale nie każdy musi być krawcem

Nauka duchowa jest przedmiotem wielu nieporozumień odnośnie niektórych jej najbardziej podstawowych zasad, mianowicie szkolenia okultystycznego. Jednym z takich nieporozumień jest to, że ktokolwiek akceptuje antropozofię, musi w jakiś sposób zobowiązać się do szkolenia okultystycznego. Nie jest to prawdą.

Nauka duchowa jest potrzebą naszych czasów; jeśli ten potężny prąd nauki duchowej zostałby powstrzymany przed wpłynięciem w dzisiejszą ludzkość, to ludzka ewolucja stałaby się jałowa i pusta.

Jakby to było, gdyby każdy antropozof chciał podjąć szkolenie antropozoficzne? Cóż, wybaczcie proszę za to banalne porównanie: byłoby to czymś takim, jak gdyby każdy chciał być krawcem dlatego, że wszyscy ludzie potrzebują ubrań. Wszyscy potrzebujemy nauki duchowej, ale szkolenie ezoteryczne przeznaczone jest tylko dla niewielu.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

2 myśli na temat “Wszyscy potrzebują ubrań, ale nie każdy musi być krawcem”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s