Siergiej Łazariew – O akceptacji losu


W filmie są na stałe wklejone napisy angielskie, poniżej wklejam tłumaczenie polskie na podstawie tych napisów.

– Przez 6 lat mój mąż w tym samym czasie żył ze mną i z inną kobietą. Urodziło się ich dziecko. Wykonał nawet obrzęd małżeństwa w Moskwie. O niczym nie wiedziałam. Kiedy wyszło to na jaw, to związek z tą kobietą został zakończony. Kiedy o wszystkim się dowiedziałam, to wpadłam w depresję. Ale dzięki pańskim książkom i moim wewnętrznym zmianom moje sprawy zaczęły się układać. Mój mąż także zaczął się zmieniać, ale od niedawna jego pozycja (życiowa) jest niszczona. Czy wewnętrzny stan tej kobiety wpływa na jego los? Ona najwidoczniej ma z nim głęboki związek.

– W tej chwili widzę, że mąż jest pod mocnym wpływem nie tamtej kobiety, ale tej (tej, która napisała list). Miało miejsce czterokrotne życzenie śmierci jej mężowi, z powodu upokorzenia jej losu. Kobieta nie akceptuje upokorzenia, został uruchomiony program zniszczenia męża i losu męża, i zaczęły się problemy męża, to znaczy, że ta kobieta ma bardzo wysoką wewnętrzną koncentrację na pomyślności, na instynkcie przetrwania. Jej mąż odczuwa, że to rani jego oraz dzieci, znajduje sobie drugą kobietę, bierze z nią ślub, i to jest najsilniejsze upokorzenie losu tej kobiety. Ona zamiast zaakceptować to jako boską wolę, daje upust agresji. Można mieć pretensje na zewnątrz, ale nie wewnątrz. A tutaj są akurat pretensje wewnętrzne, i w wyniku tego, niszczy ona los swojego męża, a w konsekwencji niszczy także swój los oraz los swoich dzieci. Zaczynają się zmiany, wszystko zostaje łatwiej przyjmowane, twój stan się poprawił, ale wewnątrz jeszcze wiele pozostało.

Chciałbym jeszcze raz podkreślić, że nasz wewnętrzny stan… jeśli poczuliśmy się urażeni, i mówimy „nie jestem urażony“, to nie oznacza, że to wszystko zniknęło. W ciągu kilku dni możemy nienawidzić tak prawdziwie, że wepchniemy to tak głęboko do wewnątrz, że pozbycie się tego zajmie nam wiele lat. Wiele razy to widziałem. Dlaczego wiara jest ważna? Wierzący wie, że pochodzi to od Allaha, od Stwórcy. W pierwszej kolejności daje nam to Bóg. A skoro daje nam to Bóg, to nie powinniśmy nikogo nienawidzić, ponieważ to tak, jakbyśmy nienawidzili Stwórcy, a nienawiść do Stwórcy wiele kosztuje. Cokolwiek się wydarza, najpierw zaakceptuj sytuację, powiedz sobie, że to pochodzi od Boga i że nie masz w sobie nienawiści. A kiedy przyjmiesz właściwy stosunek, to później nawet mając jakieś pretensje, nie będzie to zabijało. Jest to bardzo ważne, aby najpierw przyjmować logikę boską, a później logikę ludzką. W ten sposób przetrwasz. W przeciwnym wypadku pozwalasz na uruchomienie w sobie gigantycznego mechanizmu zniszczenia. Jeśli jest to temat związku, to zaczynasz zabijać męża, i stanie się on impotentem, a następnie ty będziesz miała raka macicy. Jeśli jest to temat losu, to zaczynasz zabijać męża, i upadnie jego biznes, a następnie upadnie wszystko, co ty robisz. Jeśli jest to temat duszy, to mąż będzie miał cukrzycę lub raka, a następnie ty będziesz to miała. Ale jeśli postrzegasz to jako boską wolę i akceptujesz, jeśli masz nawyk dziękowania Bogu każdego dnia za to, co się wydarzyło, jeśli każdego dnia akceptujesz wszystko, co się wydarza, to wtedy twoja pierwsza reakcja będzie prawidłowa. I będzie to pracowało nie na twoje zniszczenie, a na twoje zbawienie. W ciągu tych lat nie powiedziałem niczego nowego. Uświadomiłem sobie, że wszyscy mówimy: „Tak, akceptuję boską wolę.“ „Tak, jestem wierzący.” „Tak, wybaczam.“ Ale w gruncie rzeczy tak nie jest. W rzeczywistości kiedy widzę podświadomość człowieka, to tam wewnątrz wszystko pozostaje bez zmian. Wybaczenie jest udawane, wiara w Boga jest udawana, akceptacja boskiej woli jest udawana, wdzięczność jest fałszywa.

 

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s