Kamaloka

Istnieje wewnętrzny związek pomiędzy aktywnością człowieka a jego narządami. Człowiek potrzebuje swoich narządów dla najniższych jak i dla najwyższych impulsów; potrzebuje ich także w sztuce. Kiedy ktoś raz na zawsze wchłonął wszystko ze świata, wtedy nie ma on już dalszego użytku (pożytku) ze swoich narządów. Pomiędzy narodzinami a śmiercią człowiek przyzwyczaja się do postrzegania świata poprzez swoje narządy (zmysłów). Po śmierci to, do czego się przyzwyczaił musi powoli zostać odłożone na bok.

Jeśli wtedy nadal chce korzystać ze swoich narządów do postrzegania świata, to odnajduje się w stanie zwanym Kamaloka. Jest to stan, w którym nadal istnieje pragnienie do postrzegania poprzez swoje organy, których już tam nie ma. Jeśli po śmierci człowiek mógłby powiedzieć, że nie ma on już dalszego pragnienia do używania swoich narządów, to Kamaloka przestałaby dla niego istnieć. W Devachanie wszystko, co człowiek niegdyś postrzegał dookoła siebie poprzez swoje organy, postrzegane jest od wewnątrz – bez organów.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: