Kiedy przemawia sumienie, wtedy w duszy przemawia Bóg

Powszechna świadomość mówi: Kiedy przemawia sumienie, wtedy w duszy przemawia Bóg. Najwyższa świadomość duchowa mówi, że kiedy przemawia sumienie, to naprawdę przemawia wtedy kosmiczny Duch. I nauka duchowa wydobywa związek pomiędzy sumieniem a największym wydarzeniem w ewolucji ludzkości, Wydarzeniem Chrystusa. Dlatego nie jest to zaskakujące, że sumienie zostało uszlachetnione i wzniesione do wyższej sfery. Kiedy słyszymy, że coś zostało zrobione z powodu sumienia, to czujemy, że sumienie jest uważane za jedno z najważniejszych dóbr ludzkości.

Tak więc widzimy jak naturalnym i prawidłowym dla ludzkiego serca jest mówienie o sumieniu jako o „Bogu w człowieku”.

[…]

Sumienie jest najwyższym głosem w naszym życiu wewnętrznym. Z tego też powodu jesteśmy świadomi, że nasza godność jako ludzi jest nierozerwalnie związana z sumieniem. Jesteśmy ludźmi ponieważ mamy ego-świadomość; a sumienie, które mamy po swojej stronie jest także po stronie naszego ego. Tak więc patrzymy na sumienie jako na najświętszą indywidualną własność, nienaruszalną przez świat zewnętrzny, którego głos pozwala nam określić nasz kierunek i nasz cel. Kiedy przemawia sumienie, wtedy żaden inny głos nie może się wtrącać. Tak więc z jednej strony sumienie zapewnia nam połączenie z prasiłą świata, a z drugiej strony zapewnia fakt, że w naszej najgłębszej jaźni mamy coś niczym kroplę płynącą od Boga. I człowiek może poznać, że: Kiedy przemawia w nim sumienie, wtedy przemawia Bóg.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s