Zwykłe życie jest etapem zarodkowym dla wyższego życia

Urodzić się oznacza przejść od zarodka do etapu, w którym świat zewnętrzny postrzega się zmysłami. Jeśli nie przejdzie się przez etap zarodka, to nigdy nie można być gotowym do narodzin. Ci, którzy znają ten etap wiedzą także, że zwykłe życie jest etapem zarodkowym dla wyższego życia. To prowadzi nas w głąb znaczenia zwykłego życia. Dla kogoś, kto kieruje swój wzrok w stronę świata duchowego może być dosyć łatwym, aby przekonać się, że taki świat istnieje, i że człowiek jest jego obywatelem. Następnie mógłby przystąpić do pominięcia świata fizycznego i mógłby uwierzyć, że nie można się od niego wystarczająco szybko uwolnić, więc należy uśmiercić ciało, aby szybciej dotrzeć do świata duchowego. To pokazuje ignorancję. Jest to tak bezsensowne, jak gdyby nie pozwolić ludzkiemu zarodkowi dojrzeć, wyciągnąć go na świat po dwóch miesiącach i oczekiwać, że będzie tam żył. Podobnie jest w przypadku wyższego świata, trzeba się rozwijać aby stać się dojrzałym, tak jak ten, który rozwinął swoją wyższą jaźń. Świat fizyczny jest szkołą. Ten, kto rozwinął tutaj swoje ego, jest gotowy, aby wkroczyć do Królestwa Niebieskiego, co oznacza ponowne narodziny.

[…]

Człowiek musi stale przechodzić przez narodziny i śmierć, aż uzyska swoją pełną dojrzałość, aby wkroczyć do świata duchowego, tak, że nie potrzebuje on już organów fizycznych. Zatem musimy uświadomić sobie, że wszystko, co robimy za pomocą swoich oczu, uszu oraz innych zmysłów jest pracą wykonywaną dla wyższego życia.

Oczywiście, często mówiliśmy, że człowiek musi rozwinąć swoje wyższe zmysły, że musi rozwinąć czakramy lub święte koła, które pozwolą mu wkroczyć do świata duchowego i go postrzegać. Jednak w jaki sposób dojdzie on do uzyskania tych świętych kół? Poprzez swoją pracę na planie fizycznym. Oto miejsce dla przygotowania. Nasza praca na planie fizycznym przygotowuje narządy dla wyższego świata.


Źródło: 1, 2

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: