Seks i miłość

Choć możliwym jest dołączenie seksu do miłości, to jako takie nie są ze sobą powiązane. Seksualność może towarzyszyć miłości, ale nie ma ona nic wspólnego z czystą, pierwotną naturą miłości.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

2 myśli na temat “Seks i miłość”

  1. Tak, seks powinien być uprawiany w imieniu miłości, by w obliczu intymności otworzyć przed drugim człowiekiem swoje serce. Seks powinien umacniać więzy w związku i powinien być owocem miłości, seks powinien być środkiem do otwarcia się i do zwiększania miłości w związku. Seks sam w sobie w naszym „zwykłym” świecie jest po prostu zaspokajaniem swoich potrzeb, jest środkiem do zaspokajania pożądania, żądzy. Miłość to dawanie, a żądza to branie. Seks powinien służyć zwiększaniu miłości a nie dokarmianiu żądzy.

   Dołączenie seksu do miłości oznacza, że miłość jest na pierwszym miejscu, a seks jest jedynie środkiem do gromadzenia miłości.

   Czasami ciężko jest zrozumieć myśli Steinera, bo mówił on z pozycji świata duchowego. Moje rozumienie Steinera zwiększyło się po tym, gdy przez kilka lat studiowałem książki Siergieja Łazariewa o nazwie Diagnostyka Karmy. Warto wpierw pojąć to, co przekazał Łazariew, by zakotwiczyć się w dążeniu do Boga, do miłości, i później zagłębiać się w to, co mówił Steiner.

   Pozdrawiam serdecznie.

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s