Koniec czegoś, co jest jedynie uważane za religię

Jest to dla mnie niemal niezrozumiałym, że znowu, całkiem niedawno, antropozoficzna Nauka Duchowa powinna być oskarżona przez kręgi teozoficzne o niszczenie życia religijnego. Przykładowo zostało powiedziane: Życie Antropozofii zapowiada śmierć religii!

Życie Antropozofii jest nierozerwalnie związane z tym życiem duszy, w którym ujawniają się najgłębsze siły religii. To poszukiwanie rzeczywistości nadzmysłowych nie może zapowiadać śmierci religii – co najwyżej może zapowiadać koniec czegoś, co jest jedynie uważane za religię, i co już uprzednio zmarło. Rzeczywiście, jeśli to się stało z religią, to Antropozofia będzie dla niej po prostu odsłonięciem perspektywy śmierci.

Jednak ze swej natury, będąc żywą ścieżką do rzeczywistości nadzmysłowych, Antropozofia jest środkiem, za pomocą którego uczucia religijne, całe oddanie serca dla światów nadzmysłowych może zostać wzmocnione, przyspieszone, przepojone ciepłem.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Jeden komentarz na temat “Koniec czegoś, co jest jedynie uważane za religię”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s