Siergiej Łazariew – Kiedy wiara nie działa?


W filmie są wklejone napisy angielskie, poniżej wklejam tłumaczenie polskie na podstawie tych napisów.

– Wielu wierzących skupionych jest na wierze, myśląc, że wiara stoi przed miłością. Mówią: „Jeśli nie mamy wiary w Boga, nie jesteśmy w stanie kochać kogoś, w kogo nie wierzymy“. Proszę skomentuj to ze swojego punktu widzenia.

– Dzikusy wierzą w Boga, jednak w jakiego boga wierzą? Poganie także wierzą w Boga. Jedni wierzą w tego Boga, a drudzy w innego, i wszyscy z nich mają wiarę. W jakiego Boga wierzymy? Stwórcę poznajemy jedynie poprzez uczucie miłości.

Miłość łączy nas z drugą osobą; miłość daje nam poczucie jedności. Czym jest poczucie jedności? Jest to skompresowanie czasu i przestrzeni w jednej kropce. Stwórca jest Pierwotną Przyczyną, która istnieje poza wszechświatem. Wszechświat powstał ze Stwórcy jako kropka, i następnie się rozwijał. Tak więc, jeśli chcemy postrzegać Stwórcę, to musimy skompresować wszechświat w jednej kropce. W związku z tym musimy doświadczyć tak wielkiego uczucia miłości, że będziemy czuli się jednością z całym światem, z całym wszechświatem.

Jednoczymy się jedynie poprzez uczucie miłości. Poprzez świadomość, wolę, logikę i siłę depczemy innych, a siebie wywyższamy, ale nie jednoczymy się. Zjednoczenie następuje jedynie poprzez uczucie miłości.

Dla jednego Bóg jest wyższą inteligencją, dla drugiego – wyższą wolą, dla trzeciego – wyższą sprawiedliwością, dla czwartego – wyższą siłą. Czy oni się zjednoczą? Nigdy. Tak wiec, wiara nie działa u tych, którzy nie potrafią kochać.


Źródło: link

 

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s