Siergiej Łazariew – Kiedy wiara nie działa?

W filmie są wklejone napisy angielskie, poniżej wklejam tłumaczenie polskie na podstawie tych napisów.

„Wielu wierzących skupionych jest na wierze, myśląc, że wiara stoi ponad miłością. Mówią: Jeśli nie mamy wiary w Boga, to nie jesteśmy w stanie kochać kogoś, w kogo nie wierzymy. Proszę skomentuj to ze swojego punktu widzenia.”

Dzikusy wierzą w Boga, ale jaki to jest bóg? Poganie także wierzą w Boga. Jedni wierzą w tego Boga, a drudzy w innego, i wszyscy oni mają wiarę. W jakiego Boga wierzymy? Stwórcę poznajemy jedynie poprzez uczucie miłości. Miłość jednoczy nas z drugą osobą; miłość daje nam poczucie jedności. Czym jest poczucie jedności? Jest to skompresowanie czasu i przestrzeni w jednej kropce.

Stwórca jest Pierwotną Przyczyną, która istnieje poza wszechświatem. Wszechświat powstał ze Stwórcy jako kropka, i następnie się rozwinął. Zatem jeśli chcemy postrzegać Stwórcę, to musimy skompresować cały wszechświat w jednej kropce. W związku z tym musimy doświadczyć tak wielkiego uczucia miłości, abyśmy mogli mieć poczucie jedności z całym światem, z całym wszechświatem.

Jednoczymy się jedynie poprzez uczucie miłości. Poprzez świadomość, wolę, logikę i siłę, depczemy innych, a siebie wywyższamy, ale nie jednoczymy się. Zjednoczenie następuje jedynie poprzez uczucie miłości.

Dla jednego Bóg jest wyższą inteligencją, dla drugiego – wyższą wolą, dla trzeciego – wyższą sprawiedliwością, dla czwartego – wyższą siłą. Czy oni się zjednoczą? Nigdy. Tak wiec, wiara jest nieskuteczna u tych, którzy nie potrafią kochać.

Kto nie potrafi kochać, temu wiara nie pomoże.

 


Źródło: link

 

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Jeden komentarz na temat “Siergiej Łazariew – Kiedy wiara nie działa?”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s