Siergiej Łazariew – Postrzeganie religijne

Poniżej wklejam tłumaczenie na podstawie lektora.

Największym paradoksem jest to, że główna anty-religijna propaganda prowadzona jest przez przedstawicieli religijnych, ponieważ religijne złudzenia niszczą wiarę o wiele bardziej niż otwarty ateizm.

Kiedy ujrzałem jak ludziom się polepsza, jak ich los się zmienia, a wszystko co zrobili, to wybaczenie ludziom, wobec których mieli urazę, byłem zszokowany. Zadałem sobie pytanie: Przecież wiedzieliśmy to od 2 tys. lat, że nie należy utrzymywać do innych urazy, i że nie powinniśmy osądzać. Chrystus mówił o tym cały czas.

Dlaczego wszyscy jesteśmy pełni uraz? I później zrozumiałem skąd to się wzięło. Co oznacza przebaczenie drugiej osobie? Oznacza to zaakceptowanie sytuacji jako danej przez Boga. Jeśli Bóg wszystkim kieruje, oznacza to, że osoba jest narzędziem w Jego rękach, a uraza doznana od drugiej osoby jest skalpelem w rękach Tego, który mnie leczy. Oznacza to, że Bóg przypomina mi o moich niedoskonałościach poprzez drugą osobę, a zamiast utrzymać urazę, powinienem wewnętrznie się zmienić i ewoluować; oznacza to, że czegoś mi brakuje.

Wtedy pojawia się pytanie: Dlaczego ludzie wciąż nie potrafią zaakceptować Bożej woli? I okazuje się, że na przeszkodzie stała religia, naiwne religijne koncepcje. Chrystus powiedział, że bez Bożej woli człowiekowi nie spadnie z głowy nawet jeden włos. Chrystus powiedział, że wszystko co się wydarza pochodzi od Boga.

Zwolennicy Chrystusa wybrali inne podejście, które jest bliższe pogańskiemu: Wszystko co dobre, pochodzi od Boga, a to co złe, pochodzi od diabła. A jeśli wszystko co złe, pochodzi od diabła, to czy mogę przebaczyć osobie, która wyrządziła mi coś złego? Jest to niemożliwe.

Oznacza to, że choć możemy przebaczyć z wierzchu, to nie możemy przebaczyć na głębszym poziomie, ponieważ uważamy, że ta osoba została do tego zmuszona przez diabła. W związku z tym, naiwne religijne koncepcje ukrywają istotę tego, do czego wzywał Chrystus.

 


Źródło: link

Ani jeden z nich [wróbli] nie spadnie na ziemię bez wiedzy waszego Ojca. Nawet wasze włosy na głowie wszystkie są policzone.

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Jeden komentarz na temat “Siergiej Łazariew – Postrzeganie religijne”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s