Siergiej Łazariew – Zapowiedź nowotworu


Poniżej wklejam tłumaczenie na podstawie lektora.

Spojrzałem na kilka listów od chorych na raka, i ponownie chcę powiedzieć, że choroby onkologiczne występują wtedy, gdy odczuwasz agresję wobec przeszłości lub teraźniejszości. Jeśli cierpieliśmy stratę, urazę (obrażenie się), nie wybaczyliśmy, nie zaakceptowaliśmy tego jako danego od góry, wtedy to pozostaje w naszej podświadomości przez lata lub dekady. Niezdolność do zaakceptowania tego, co się wydarzyło jest chęcią zmienienia przeszłości, i wtedy stale oddajemy energię na tą zmianę, ale przeszłość już się wydarzyła. Stała utrata energii prowadzi do guza nowotworowego, i dlatego zdolność do zaakceptowania przeszłości jest zdolnością do pozbycia się źródła chorób nowotworowych.

Czym jest smutek? Smutek jest agresją wobec przyszłości, brakiem wiary w siebie. Człowiek staje się smutny, gdy traci cel, ponieważ cel daje nam energię, sprawia, że idziemy do przodu. Był cel, aby zbudować dom, ale dom spłonął i ta osoba nie chce już żyć. Był cel, aby stworzyć porządną rodzinę, ale ukochana osoba odeszła, a razem z nią odeszła wola do życia. Był cel, aby zdobyć pieniądze, zdobyć wysoką pozycję, ale marzenia się rozpadły, i ta osoba nie chce już żyć. A wtedy lekarze stawiają diagnozę: nowotwór.

Człowiek żyje w pewnym obrazie świata, i myśli, że to on żyje w sposób prawidłowy, a wszyscy inni powinni żyć zgodnie z jego ideami. Nagle znany jemu obraz, który został przez niego stworzony, zostaje zniszczony, a niekiedy później zostaje wykryty guz nowotworowy, ponieważ człowiek wewnętrznie stracił swój cel, stracił sens życia, a jego poziom energii drastycznie spada. Ten spadek subtelnej energii jest bardzo niebezpieczny dla duszy, i w celu zatrzymania tego niebezpiecznego procesu zabijania w duszy miłości, pojawia się choroba.

W jakiej sytuacji człowiek nie stanie się smutny? Kiedy ma cel, którego nikt nie jest mu w stanie zabrać. Jeśli twoim celem jest uświadomienie sobie głównego instynktu, którym jest jedność z Bogiem, wtedy utrata tego celu jest niemożliwa, ponieważ Bóg jest wieczny, a to oznacza, że cokolwiek się wydarzy, człowiek będzie utrzymywał w sobie miłość i będzie miał cel. I kiedy pojawiają się jakiekolwiek niepowodzenia czy problemy, to wewnętrznie nie będzie on smutny, a to oznacza, że fizycznie przetrwa.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s