Samopoznanie w świecie astralnym

Uczucia i namiętności są (w świecie astralnym) wyrażone poprzez formy roślinne i zwierzęce. Kiedy w świecie astralnym człowiek zaczyna widzieć swoje pasje, to widzi je jako formy zwierzęce. Te formy pochodzą od niego, ale on widzi je jako atakujące go. Jest tak dlatego, że jego własna istota staje się zobiektywizowana – inaczej nie mógłby siebie ujrzeć. Tak więc, jest tak tylko w świecie astralnym, że człowiek uczy się prawdziwego samopoznania poprzez kontemplację obrazów swoich pasji w formach zwierzęcych, które się na niego rzucają. Uczucie nienawiści doznawane wobec innej istoty jawi się jako atakujący demon.

Astralne samopoznanie występuje w sposób nieprawidłowy u tych, którzy mają problemy z chorobami psychicznymi składającymi się ze stałych wizji bycia ściganym przez zwierzęta i straszne istoty. Widzą oni lustrzane odbicia swoich emocji i pragnień.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s