Myśli muszą zostać przepojone rzeczywistością

Myśl stopniowo będzie musiała być pojmowana jako konkretnie realna siła duszy, a nie tylko jako nieszczęsna abstrakcja tworzona tak dumnie przez współczesną epokę. Ludzie żyjący w dawnych czasach wciąż byli podłączeni do świata duchowego dzięki starożytnemu dziedzictwu. I choć obecnie w ciągu wielu stuleci atawistyczne jasnowidzenie niemal całkowicie zanikło, to te dziedzictwo wciąż żyje w uczuciu i w woli.

Ale nadeszły czasy, kiedy wszystko, co jest świadome, musi stać się realną siłą – stąd też Duchy Ciemności dążą do przeciwdziałania naprawdę skutecznym myślom poprzez myśli abstrakcyjne w formie wszelkiego rodzaju programów. Ten związek trzeba sobie uświadomić i zrozumieć. Myśli muszą zostać przepojone coraz większą rzeczywistością (realnością).

 


Źródło: link

* abstrakcja – pojęcie nierzeczywiste lub słabo związane z rzeczywistością

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: