Siergiej Łazariew – Dlaczego dobrzy ludzie mają w życiu ciężko?

W filmie są wklejone napisy angielskie, poniżej wklejam tłumaczenie na podstawie tych napisów.

Dlaczego dobrzy ludzie mają w życiu ciężko? Dlaczego wielu dobrych i przyzwoitych ludzi zostaje zniszczonych, dlaczego mają problemy z losem i z pieniędzmi, podczas gdy łotry i dranie mają się dobrze?

Moja odpowiedź jest następująca: Dusza ma ogromną inercję, i wspaniały, niesamowity, dobroduszny człowiek, wewnętrznie może wyglądać całkiem inaczej. Jeśli wcześniej z jakiegoś powodu niewłaściwie się zachowywał, a teraz jest na prawidłowej ścieżce, to jeszcze nie oznacza, że jego dusza za nim podąża.

To jest pierwsze wyjaśnienie. Jest też inne wyjaśnienie: Człowiek, który odnosi się do innych ludzi w sposób miły i przyzwoity, może źle odnosić się wobec Boga. Przykładowo, może uwielbiać swoją żonę, może być opiekuńczy wobec bliskich, których kocha, ale byłby gotów zabić każdego, kto obrazi czy dotknie osobę, którą kocha. Oznacza to, że on nie widzi Bożej woli, że kategorycznie odmawia zaakceptowania jej, i że jego głównym obiektem miłości nie jest Stwórca, tylko bliska osoba.

I tacy dobrzy, wspaniali ludzie umierają na raka, ich rodziny się rozpadają, ich los się rozpada. Dlaczego? W Starym Testamencie napisano: „Bóg jest zazdrosny“, co oznacza, że wpierw należy kochać Boga, a dopiero później wszystko inne.

Jeśli nie przestrzegasz tej zasady, to wynikną z tego problemy.

 


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

2 myśli na temat “Siergiej Łazariew – Dlaczego dobrzy ludzie mają w życiu ciężko?”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: