Siergiej Łazariew – Przyczyna wielu chorób


W filmie są wklejone napisy angielskie, poniżej wklejam tłumaczenie na podstawie tych napisów.

Okazuje się, że tak, jak traktujesz innych, tak też traktujesz siebie. Takie jest prawo. Byłem bardzo zaskoczony: Jeśli przyzwyczaiłem się do osądzania ludzi, wtedy będę osądzał siebie. Jest tak dlatego, że jesteśmy jednością. Program zacznie działać automatycznie. W jednej z książek opisałem kobietę, która nienawidziła swojego pierwszego męża; na poziomie subtelnym ona zabijała go pretensjami i osądzaniem, a teraz zabija ona swojego drugiego męża nawet tego nie podejrzewając. Program zaczyna działać automatycznie – wobec męża, a teraz ona zabija swojego drugiego męża; jest on chory i umiera, nie rozumiejąc nawet o co chodzi. Na poziomie subtelnym, większość chorób, jeśli nie wszystkie, wynika z naszego zabijania siebie nawzajem. Żona starannie zabija swojego męża; mąż zabija swoją żonę; oboje zabijają swoje dzieci. A później jesteśmy zdziwieni, dlaczego małżeństwa się rozpadają. Nie potrafimy przebaczać, nie potrafimy kochać.

Żyjemy instynktami, a nasze instynkty wymagają jednego: zemścij się, „oko za oko“. „Ja tobie daje to, a ty dajesz mi to“ jest dobrym prawem na poziomie zewnętrznym. „Oko za oko“ jest sprawiedliwością na poziomie zewnętrznym. Jednak (zemsta) na poziomie emocjonalnym jest niedopuszczalna. W sferze emocjonalnej powinna być jedynie miłość i przebaczenie. Jeśli na poziomie emocjonalnym przyzwyczaiłeś się do zemsty, to popełniasz obustronne morderstwo.

Poziomy ciała i duszy są zupełnie inne. Prawa dla ciała i dla duszy nie są takie same. Judaizm mówi głównie o prawach dla ciała. Chrześcijaństwo mówi o prawach dla duszy.

 


Źródło: link

Reklamy

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu nauki duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w nauce duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Jeden komentarz na temat “Siergiej Łazariew – Przyczyna wielu chorób”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s