Siergiej Łazariew – Przyczyna wielu chorób

W filmie są wklejone napisy angielskie, poniżej wklejam tłumaczenie na podstawie tych napisów.

Okazuje się, że tak jak odnosisz się do innych, tak też odnosisz się do siebie. Takie jest prawo. Byłem bardzo zaskoczony: Jeśli przyzwyczaiłem się do osądzania ludzi, wtedy będę osądzał siebie. Jest tak dlatego, że jesteśmy jednością. Program zaczyna działać automatycznie.

W jednej z książek opisałem kobietę, która nienawidziła swojego pierwszego męża; na poziomie subtelnym zabijała go pretensjami i osądzaniem, a teraz zabija swojego drugiego męża, nawet tego nie podejrzewając. Program zaczyna działać automatycznie: Tamten jest mężem, i ten jest mężem. I teraz zabija swojego drugiego męża; jest on chory i umiera, nie rozumiejąc nawet o co chodzi.

Na poziomie subtelnym, większość chorób, jeśli nie wszystkie, są wynikiem naszego zabijania siebie nawzajem. Żona starannie zabija swojego męża; mąż zabija swoją żonę; oboje zabijają swoje dzieci. A później jesteśmy zdziwieni, dlaczego małżeństwa się rozpadają. Nie umiemy dyskutować. Nie potrafimy przebaczać, nie potrafimy kochać.

Żyjemy instynktami, a nasze instynkty wymagają jednego: Zemścij się, „oko za oko“. „Ja tobie daje to, a ty dajesz mi to“ jest dobrym prawem na poziomie zewnętrznym. „Oko za oko“ jest sprawiedliwością na poziomie zewnętrznym.

Jednak na poziomie emocjonalnym zemsta jest niedopuszczalna. W sferze emocjonalnej powinna być jedynie miłość i przebaczenie. Ponieważ jeśli przyzwyczaiłeś się do zemsty na poziomie emocjonalnym, to popełniasz obustronne morderstwo.

Poziomy ciała i duszy są zupełnie inne. Prawa dla ciała i dla duszy nie są takie same. Judaizm mówi głównie o prawach dla ciała. Chrześcijaństwo mówi o prawach dla duszy.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

2 myśli na temat “Siergiej Łazariew – Przyczyna wielu chorób”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s