Siergiej Łazariew – Istotą moich badań jest zmiana siebie

Poniżej wklejam tłumaczenie na podstawie napisów.

Widzicie, moje badania to nie religia. Polem moich badań jest diagnostyka, badam problemy zdrowotne. Zacząłem od zdrowia fizycznego, ale zrozumiałem, że jest ono nieosiągalne bez zdrowego ducha i zdrowej duszy. Jako badacz ściśle trzymam się tego, co widzę, a kiedy widzę, że coś się zmienia, wtedy wyciągam wnioski.

Wszystkie moje badania przypominają religię, ale nie są religią. Wielu ludzi widzi…że ogrom moich badań dokładnie potwierdza to, co zostało powiedziane w Biblii. Jednak to wyraźnie przeczy temu, co obecnie głoszą kapłani. Gdyż o ile mi wiadomo, to co się dzisiaj głosi jest ściśle związane z polityką, ekonomią, władzą, pieniędzmi itd.

A ja zajmuję się czystymi badaniami – mówię to, co widzę. Jednak zwykle jest tak, że gdy ktoś przeczyta moje książki, zaczyna klepać modlitwy mając nadzieję, że Bóg wynagrodzi go zdrowiem. To wszystko jest działaniem naszych stereotypów. Niestety powszechny religijny stereotyp mówi: módl się, aby coś dostać.

Nikt nie chce dawać, dziękować, radować się. Każdy chce coś dostać. Myślę, że jest to katastrofa. Religia staje się przez to bezowocna. Cały sens posiadania wiary w Boga ulega zniszczeniu i przestaje istnieć. Religia zamienia się w farsę. W taki właśnie sposób pojawiają się ateiści.

Cały sens moich badań mówi o tym, że jeśli człowiek stawia miłość do Boga na pierwszym miejscu, to ma szansę się zmienić. Jeśli człowiek się zmienia, jeśli zmienia się jego charakter, wtedy zmienia się również jego zdrowie i jego los. To wszystko. Całym znaczeniem i celem moich badań jest zmiana siebie. Zmiana jest konieczna.

Tradycja religijna nie wspomina o zmianie siebie, mówi, że w niebiosach czeka na was raj, że istnieje życie po śmierci, że będzie dzień sądu, że wasze grzechy zostaną skasowane. Nikt nie mówi o zmianie siebie. Mimo, że pierwotnym znaczeniem słowa „pokajanie“ jest nawrócenie i zmiana…tak, jest to obecne w formie prymitywnej, jednak w dzisiejszej rzeczywistości nic takiego nie istnieje. Wszystko jest pogrzebane.

Co zakłada „zmiana siebie“? Zakłada zmianę stosunku do świata, do bliskich, do sytuacji, do siebie.

 


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

3 myśli na temat “Siergiej Łazariew – Istotą moich badań jest zmiana siebie”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s