Siergiej Łazariew – Degeneracja modlitwy w magię


Poniżej wklejam tłumaczenie na podstawie napisów.

Ascetyzm, odcięcie się i śluby milczenia – wszystkie te techniki praktykowane u prawosławnych i katolików – były dobrze znane na Wschodzie już dawno temu. Ascetyzm, religijna cisza, celibat itd. istniały już dawno temu. Te techniki są środkami ograniczania ludzkich funkcji, tak, aby energia mogła popłynąć do Boga. Tysiące lat temu, poczucie jedności ze Stwórcą było osiągane poprzez całkowite odcięcie się od wszystkich ludzkich funkcji. Jednak wciąż, jakiekolwiek techniki, które pomagają nam postrzegać Boga, nie zadziałają jeśli nie mamy osobistego dążenia do Boga. Co więcej, jeśli stosujemy najmocniejsze techniki – post, odcięcie się, abstynencja od seksu, religijną ciszę, itd. – i polegamy na samych technikach zamiast na naszym dążeniu do Boga, to czym to jest? To jest magia. A czym jest magia? Magia to wykorzystywanie wyższych sił dla własnych korzyści. W związku z tym, jeśli człowiek przychodzi do kościoła, zapala świeczkę, i modli się za sukces w pracy, za dom czy mieszkanie, za zdrowie dzieci, wtedy jest to magia w najczystszej formie. Jest to magia, ponieważ te rzeczy należy samemu zdobyć poprzez harmonijny stan wewnętrzny.

Dlaczego o tym mówię? Dlatego, że obecnie na świecie zaczynają się pojawiać problemy i z pewnością będą wzrastać, wielu ludzi uświadamia sobie potrzebę wiary i zaczynają się modlić, jednak modlą się nieprawidłowo. Modlą się za swoje życie, za dobre zdrowie itd. Jednak modląc się w ten sposób niczego nie osiągną.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s