Siergiej Łazariew – Jak pozbyć się zła?


Poniżej wklejam tłumaczenie na podstawie napisów.

„Jak pozbyć się ze zła i przezwyciężyć ziemskie słabości?”

Zła nie trzeba niszczyć. Zła nie można zniszczyć, ponieważ zło jest brakiem miłości.

Pragniemy zniszczyć zło, ponieważ je uosabiamy. To jest starożytny mit, że zło należy zniszczyć; że należy schwytać diabła i go zlikwidować, a wtedy wszyscy będą szczęśliwi.

Diabeł to tendencja.

Kiedy człowiek wskakuje do zimnej wody, to jest to złe: nerki się przeziębiają; przebywając w zimnej wodzie pół godziny, człowiek się przeziębia. Kiedy jednak wkaskuje do zimnej wody po łaźni parowej, wtedy jest to dobre. Gdzie tutaj jest dobro a gdzie zło? Wszystko zależy od stosunku, od ilości itd.

Kiedy człowiek zostaje przez kogoś obrażony, to mówi: „To jest zło“. A później okazuje się, że ten drań uratował mu życie.

Kiedy człowiek złamie nogę, to mówi: „Co w tym dobrego?“, ale dzięki temu nie wsiadł do samolotu, który się rozbił, zabijając przy tym wszystkich pasażerów.

Staje się jasne, że to, co uważamy za zło, może okazać się dobrem, jeśli nie teraz, to jutro lub później.

Pojęcia dobra i zła istnieją na zewnątrz, ale na poziomie subtelnym dobro i zło są prawie nie do odróżnienia, ponieważ nie wiemy jak one wpływają na przyszłe konsekwencje.

Jeśli mamy rozmawiać o realnych kategoriach dobra i zła, to powiem tak… Jeśli w twoim sercu brakuje miłości, to zaczynasz czcić zwierzęce instynkty, i stajesz się chciwy, zazdrosny, pożądliwy. Następnie zaczynasz kraść, napadać, zabijać i prowadzić zdeprawowane życie.

Dlaczego? Dzieje się tak dlatego, że twoja dusza odwróciła się od Boga i zaczęła czcić instynkty.

Dobro jest miłością; zło jest brakiem miłości i odwróceniem się od miłości.

W związku z tym, nie próbuj pozbyć się zła – tym, co musisz zrobić, jest wykiełkowanie miłości w sercu, a wtedy zło samo odejdzie.

 


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Jeden komentarz na temat “Siergiej Łazariew – Jak pozbyć się zła?”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s