Siergiej Łazariew – Dobroduszność i zdrowie


Poniżej wklejam tłumaczenie na podstawie napisów.

Im bardziej osoba jest dobroduszna, przyzwoita, tym łatwiej i szybciej wychodzi z choroby. Czemu? Ogólnie rzecz biorąc, osoba dobroduszna ma wolę, aby dawać; jest zdolna do akceptowania strat. Wściekły, zazdrosny człowiek ma poważne wewnętrzne problemy z energią, zatem musi być ciężej traktowany. Na poziomie ciała ten problem wygląda jak chciwość. Na poziomie ducha wygląda to jak zawiść. Na poziomie duszy wygląda to jak zazdrość, czyli niezdolność do zaakceptowania zerwania z ukochanym człowiekiem. Co to oznacza? Nazywamy to miłością, ale w rzeczywistości jest to posiadanie; jesteśmy posiadaczami (drugiej osoby; przedmiotu); i nie potrafimy zaakceptować utraty tych stabilnych relacji.

Chciwość, zawiść i zazdrość są tymi samymi rzeczami, tylko na innym poziomie. Wielu ludzi wykonuje swoją wewnętrzną pracę, ale bez efektów. Dlaczego? Jeśli chcesz wyleczyć poważną chorobę, to musisz zmienić się wewnętrznie. Głębokie emocjonalne zmiany są dla naszej psychiki niczym śmierć; jest to poważna sprawa. Tak więc, osoba zdolna do głębokich zmian jest osobą, która potrafi zaakceptować swoją śmierć, która jest w stanie zaakceptować straty z dobrodusznością, i która jest w stanie zachować miłość w jakiejkolwiek bolesnej sytuacji. Bez tej zdolności zmiany będą jedynie powierzchowne.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s