Gdy siódma epoka kulturowa dobiegnie końca, Ziemię odwiedzi katastrofa

Przemiany w sprawach Ziemi istniejących na zewnątrz człowieka zdarzają się w pewnym związku z ewolucją ludzkości. Gdy siódma epoka kulturowa (5733-7893) dobiegnie końca, Ziemię odwiedzi katastrofa, która może być porównywana z tą, która nastąpiła pomiędzy epokami Atlantydzkimi a po-Atlantydzkimi, i po tej katastrofie przekształcone warunki Ziemi znów będą rozwijać się w siedmiu okresach czasowych. Ludzkie dusze, które będą się wtedy wcielały, będą na wyższym poziomie doświadczały zjednoczenia z wyższym światem, którego Atlantydzi doświadczali na niższym poziomie.

Jednak tylko ci ludzie, w których wcielone są dusze, które rozwinęły się w możliwy sposób dzięki wpływom epoki Grecko-Łacińskiej (747 p.n.e. -1413 n.e.) oraz w kolejnej piątej, szóstej i siódmej epoce ewolucji po-Atlantydzkiej, będą w stanie poradzić sobie z nowo uformowanymi ziemskimi warunkami. Wewnętrzna istota takich dusz będzie odpowiadać temu, czym stanie się Ziemia. Inne dusze będą musiały pozostać w tyle, zważywszy na to, że wcześniej miały wybór do stworzenia sobie warunków do doskonalenia. Dusze, które w okresie przejściowym z piątej (1413-3573) do szóstej (3573-5733) epoki po-Atlantydzkiej stworzyły sobie możliwość penetracji nadzmysłowej wiedzy dzięki siłom intelektu i odczuwania, będą miały dojrzałość do odpowiednich warunków po następnej wielkiej katastrofie. Piąta i szósta epoka są, że tak powiem, decydujące.

W siódmej epoce, dusze, które osiągnęły cel szóstej epoki będą dalej się odpowiednio rozwijały; jednak inne dusze, w zmienionych warunkach środowiska, będą miały niewielką szansę na odzyskanie tego, co zaniedbały. Dopiero w pewnej przyszłości pojawią się ponownie warunki, które na to pozwolą. – Zatem ewolucja postępuje z epoki do epoki.

 


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s