Pytania dotyczące sensu i znaczenia życia muszą pozostać bez odpowiedzi, jeśli nie ma dostępu do światów nadzmysłowych

Każdy, kto próbuje przedstawić wyniki nauki duchowej, takie jak w tej książce, musi przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt, że obecnie te wyniki są ogólnie uważane za coś zupełnie niemożliwego. Gdyż sprawy, o których jest mowa w następującym wykładzie, ścisłe myślenie naszych czasów uważa za „prawdopodobnie całkowicie nie do określenia przez ludzką inteligencję“.

Ten, kto zna i docenia powody dlaczego tak wiele osób jest prowadzonych do utrzymywania tej niemożliwości, będzie pragnął podejmować wciąż nowe próby pokazania błędnych przesądów, na których opiera się pogląd o tym, że wkroczenie do światów nadzmysłowych jest dla ludzkiej wiedzy zabronione. […] Jakakolwiek ludzka dusza, poprzez głębokie rozważanie, na dłuższą metę nie będzie w stanie zlekceważyć faktu, że najważniejsze pytania dotyczące sensu i znaczenia życia muszą pozostać bez odpowiedzi, jeśli nie ma dostępu do światów nadzmysłowych. Teoretycznie możemy oszukiwać siebie odnośnie tego faktu, ale głębie życia duszy nie będą tego tolerowały. – Jeśli nie chcemy słuchać tych głębi duszy, to naturalnie odrzucimy jakiekolwiek stwierdzenie o światach nadzmysłowych. Jednak istnieją ludzie – naprawdę nie ma ich wielu – dla których niemożliwym jest pozostać głuchym na żądania pochodzące z tych głębin duszy. Tacy ludzie zawsze muszą pukać do drzwi, które zdaniem innych ludzi ukrywają „niepojęte“.


Źródło: link

Autor: Antropozofiablog

Witam na blogu poświęconym Rudolfowi Steinerowi i jego dziełu - Antropozofii. Na miarę swoich możliwości tłumaczę wykłady Rudolfa Steinera i fragmenty z jego wykładów. Tutaj chcę oddać głos panu Steinerowi: "Dzisiaj będziemy zajmować się czymś, co pokaże nam jak istotnym jest, w oparciu o badania, które mogą być wykonane w wyższych światach, doświadczać tego, co przyszłość trzyma dla ludzkości. Misja ruchu Nauki Duchowej wiąże się z ważnymi wydarzeniami okresu przejściowego, w którym właśnie żyjemy. Stąd też możemy być pewni, że jeszcze wiele leży przed nami w przyszłości, i dlatego w Nauce Duchowej szukamy przewodnictwa w podejmowaniu odpowiednich działań w chwili obecnej."

Jeden komentarz na temat “Pytania dotyczące sensu i znaczenia życia muszą pozostać bez odpowiedzi, jeśli nie ma dostępu do światów nadzmysłowych”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s