Siergiej Łazariew – Bóg z nami


Poniżej wklejam tłumaczenie na podstawie napisów.

W czasie drugiej wojny światowej na klamrach pasów niemieckich, nazistowskich żołnierzy było napisane „Gott mit uns“. Bóg z nami, co używano także w Rosji. Co to oznacza? Bóg nie jest z nimi; Bóg jest tylko z nami. Co jeszcze? Spełnienie pragnień. Bóg jest po ich stronie. Sprawiedliwość; nieważne co robią, i tak zawsze mają rację. Wyższość. Zabezpieczenie.

Wszystkie odpowiedzi sugerują formę. Teraz przetłumaczę zawartość tej frazy. Wiecie jak ona wygląda? Jest to diabolizm. Fraza „Bóg z nami“ jest diabolizmem. Kto wyjaśni dlaczego? Rozważcie taki przykład: Idę do klubu disco, i mówię „Ten młody jest ze mną!“ Lub idę do klubu disco i mówię: „Ja jestem z tym chłopakiem.“

Nie „my jesteśmy z Bogiem“, tylko „Bóg jest z nami“. Na poziomie świadomości i jako forma, ta fraza „Bóg jest z nami“ jest dobra. Ale na poziomie podświadomości… Wiele z pojęć, których używamy w naszej mowie są istotnie bluźniercze; one nas osłaniają przed Bogiem i przed ludźmi. Tak więc, używajcie tych pojęć rozważnie. Nic nie jest wieczne prócz Boga. Miłość jest wieczna, reszta jest tymczasowa. Aby rozpocząć rzeczywistą zmianę, należy porzucić pewne stereotypy.


Źródło: link

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s